Witaj maj, 3 maj

30 kwiecień 2024
30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas: 4b, 5a, 5b, 6a i 7a przedstawili widowisko słowno- muzyczne pt. „Witaj majowa jutrzenko”.
Inscenizację rozpoczął piękny taniec Kingi, Kaliny i Emilii do dźwięków „Preludium deszczowego” Fryderyka Chopina  FILM. Potem na scenie pojawił się tajemniczy DUCH HISTORII (w tej roli Maciej z 6a), który przypomniał uczniom, czym była Konstytucja 3 maja w dziejach Polski. Występ uświetnili śpiewający czwartoklasiści i utalentowana saksofonistka, Kinga  FILM. Ciekawość wzbudził orszak królewski. Wspaniale prezentowały się prowadzące, Ania i Ola. Jako ostatni wystąpili uczniowie z klasy 7a i zaprezentowali układ choreograficzny z biało- czerwonymi szarfami  FILM.
Wszyscy uczestnicy przedstawienia mogli wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy, dlatego na zakończenie został przeprowadzony krótki konkurs ze słodkimi nagrodami.
Autorkami scenografii są uczennice klasy ósmej, a rekwizyty wykonali piątoklasiści.
Nad młodymi artystami opiekę sprawowały panie Helena Wójcik i Joanna Szczużewska Kryszyn, które serdecznie dziękują Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Zapraszamy na fotorelację: Witaj_maj_3_maj

Zdjęcia i filmy zostały wykonane sprzętem pozyskanym z programu Laboratoria Przyszłości.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-04-30 18:20:23)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-05-06 15:32:28)